Як вибрати змішувач

Як вибрати змішувач

Асортимент змішувачів на сантехнічному ринку настільки великий, що вибрати відповідну модель непросто. Для початку потрібно зрозуміти, які типи кранів бувають, чим вони розрізняються і який краще встановлювати у ванній або на кухні.

Види змішувачів

Залежно від механізму подачі води крани діляться на кілька різновидів:

  • Одноважільні. Найпоширеніший на сьогоднішній день вид. Пристрої оснащені одним важелем, за допомогою якого регулюється і натиск, і температура води.
  • Двохвентильні. Це класичний варіант, який використовується все рідше. Кран має два окремих вентиля – для гарячої та холодної води. Вони бувають повнооборотними та напівоборотними.
  • Сенсорні (безконтактні). Найбільш сучасні пристрої, що не мають ні важеля, ні вентилів. Управляються за допомогою датчика, що реагує на піднесення руки. Щоб кран включився, потрібно підставити під нього руку, щоб вимкнувся – прибрати її.
  • Термостатичні. Пристрої цього типу оснащені термостатом, який підтримує заздалегідь встановлену температуру на одному рівні. Це дуже зручно і безпечно, особливо, коли в будинку є діти, які можуть обпектися гарячою водою.

Одноважільні та двохвентильні крани – найбільш прості та дешеві. Сенсорні й термостатичні моделі коштують набагато дорожче.

Змішувач для ванної з душем

Найчастіше у ванну встановлюють одноважільні або вентильні крани. Що стосується конструкції, то для ванни найбільш зручна модель з довгим виливом. Якщо поруч знаходиться раковина, і ви хочете використовувати один кран для обох приладів, вибирайте вилив довжиною не менше 30 см з поворотним механізмом.

Найбільш поширений спосіб монтажу – настінний. Пристрій кріпиться до стіни над ванною. Поруч на спеціальний тримач вішається душовий шланг з лійкою.

Механізм перемикання потоку між краном і душем буває трьох видів:

  • Кнопковий. Для перемикання потрібно натиснути або підняти вгору кнопку. Такий механізм вважається не дуже надійним і часто виходить з ладу.
  • Кульовий. Вода перемикається поворотом ручки на 180 градусів. Механізм надійний та зручний.
  • Важільний. Найбільш поширений варіант. Для перемикання потоку використовується важіль, що повертається на 90–120 градусів. Цей тип механізму теж досить зручний і довговічний.

Змішувачі для ванни зазвичай мають в комплекті душовий шланг і лійку. Це дуже зручно, оскільки не потрібно підбирати кожен аксесуар окремо.

Змішувач для кухні

Кухонний кран використовується частіше, ніж всі інші, адже на кухні постійно щось миють – руки, посуд, овочі. Тому не економте на ньому і вибирайте якісну модель з латуні або хорошої нержавійки з хромованим зовнішнім покриттям.

Найбільш популярний варіант – одноважільний, оскільки регулювати натиск і температуру води можна буквально одним пальцем. Це дуже зручно, коли руки зайняті посудом, забруднені борошном або жиром. Важіль, розташований збоку практичніше, ніж зверху.

Гусак кухонного змішувача має бути високим, щоб можна було мити великі каструлі та набирати воду в пляшки. Для глибокої мийки краще вибрати гусак нижче, тому що високий буде розбризкувати воду. Непоганий варіант – гнучкий вилив, який можна піднімати і опускати. Ще один цікавий різновид – висувний вилив.

Якщо дозволяють кошти, можна встановити на кухню сенсорний змішувач. Він істотно знижує витрату води, оскільки вимикається сам, варто тільки прибрати руки. Крім того, він більш гігієнічний, так як його взагалі не потрібно торкатися.

Що стосується дизайну приладу, то тут все залежить від ваших уподобань. Найкраще знайти модель, відповідну оформленню інтер'єру або стилю сантехніки.

Коментарі